Longo Hemoroid Ameliyatının Avantajları:

Az ağrılı olması: Bu yöntemde ağrı, klasik hemoroid ameliyat tekniklerine daha azdır.

Makattan sarkmayı önlemesi: Bu ameliyat tekniğinde hemoroidler içeriye asıldığından, dışkılama sonrası olan hemoroidlerin dışarı çıkma ve sarkma olayı ortadan kalkar.

Damarları kesmesi ve dikmesi: Bu alet hemoroidal damarları keser ve diker. Böylece damarlar sabitleneceği için sonraki ıkınmalarda hemoroid (basur) memeleri makattan dışarıya çıkmayacaktır.

İşe daha erken geriye dönmeyi sağlaması: Ameliyat süresi 20-30 dakika arasında değişmektedir. Çoğu hasta 3-4 gün sonra aktif yaşamlarına ve işlerine geri dönebilir.

Longo hemoroid ameliyatı tamamen mi mükemmel?

Tabiki hayır. Öncelikle özel tek kullanımlık bir alet gerektirdiğinden, işlemin maliyeti normal hemoroid ameliyatından yüksek olmaktadır. Yine, kulandığımız bu alet barsağın içindeki mukozal tabakayı tam tur olarak kesip dikme prensipi ile çalışmaktadır ve eğer mukozadan daha derin ısırıp diker ise ciddi barsak yaralanmasına sebep olabilir. Ama bu çok çok nadir olabilecek bir komplikasyondur. Uygun olmayan hastalara yapıldığında da nüks oranları bir miktar yüksek olabilir. Bu sebeplerden dolayı 1 veye 2 adet grade 2-3 hemoroid pakesi olan hastalarda longo ameliyatı dışı tekniklerin daha uygun olduğu görüşündeyim.

Hemoroid (basur) hastalığı nüks eder mi?

Hemoroid tedavi edilse bile ameliyatsız yöntemlerde % 10-50, ameliyatlı yöntemlerde % 1.5-15 oranında tekrarlayabilir. Sebepler, uygulanan cerrahi teknik, kabızlık ve beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlıklar olabilir.

Hemoroid (basur) ameliyatından ne kadar sonra işe dönebilirim?

Hemoroid ameliyatından sonra mir miktar ağrı ve kanama sorunları olabileceğinden ve bu süreçte ilaçların düzenli kullanılabilmesi için hastanın 5-10 gün istirahati uygun olur görüşündeyim.  

Herhangi Bir Sorunuz Var ise Bizi Arayın 0530 423 48 11